2018 rok

Menu rwd

Weekendowe wydarzenia strażackie, ekologiczne i sportowe

Święto Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych

Środowisko strażaków służących w gminnych ochotniczych drużynach straży pożarnej w piątkowy wieczór wzięło udział w spotkaniu z okazji niedawnego Dnia Strażaka. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, a najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru prócz okolicznościowych przemówień i odznaczeń była prezentacja dziecięcej drużyny strażackiej.

Piknik Ekologiczny

Piknik Ekologiczny na serockim rynku cieszył się ogromnym powodzeniem dorosłych i dzieci. Miłośnicy czystego środowiska odbierali sadzonki kwiatów, ziół i krzewów za oddane do PSZOK-u elektrośmiecie, przynosili zebrane baterie i zakrętki, uczestniczyli w ekokonkursach, by zdobyć ekonagrody. Przy okazji mogli też, zaopatrzyć się w rękodzieło, kwitnące przez cały rok krepinowe kwiaty, rośliny ozdobne ze szkółek i co najważniejsze, wiedzę z zakresu ekologii.
Jak zwykle niezawodne koła gospodyń wiejskich ze Skubianki, Dosina i Gutów przygotowały dla gości wyborne potrawy i ciasta.
Więcej informacji o Eko-Pikniku TUTAJ

VI Bieg Wojciechowy

Uczestnicy i kibice wielkiej imprezy sportowej VI Biegu Wojciechowego skorzystali również z tych specjałów. Imprezę rozpoczęły  biegi dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Legionowskiego. Tradycyjnie tez odbył się Bieg Rodzinny i  Bieg z książką, którego uczestnicy wystąpili w przebraniach nawiązujących do ulubionych lektur. Gdy zwycięzców nagradzali pan burmistrz Sylwester Sokolnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Borkowski i prowadzący imprezę Dyrektor OSiR Maciej Goławski, wystartowała liczna grupa osób uprawiających marsze Nordic Walking, a zaraz potem  ruszył Bieg Główny na dystansach 5 i 10 kilometrów. Jego trasa wiodła w pięknym nadnarwiańskim krajobrazie. Ogólnie w imprezie biegowej, która zamykała Wojciechowe Świętowanie na Sportowo wzięło udział 450 osób, a towarzyszący im kibice oczekując na zakończenie wyścigów, korzystali z atrakcji w miasteczku biegowym i z pięknej pogody. Więcej informacji o biegach TUTAJ

wstecz

Powrót do topu strony